Kevin Costner’ın başrolünde olduğu Batı temalı büyük ekran destanı: Ufuk Çizgisi

Fragmanın göz alıcı sahneleri, izleyicileri Amerikan tarihinin derinliklerine davet ediyor ve bu büyüleyici yolculukta onlara eşlik etmeye çağırıyor.

Kevin Costner, Batı temalı filmlerle adını sinema tarihine altın harflerle yazdıran bir yıldız. “Dances WithWolves”,”OpenRange”,”WyattEarp” ve daha birçok filmde Amerikan tarihinin derinliklerine yolculuk ederek, Old West’in hikayelerini anlatmış bir isim. Son yıllarda “Yellowstone” ile milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplayarak televizyon dünyasında da büyük bir fenomen yarattı. Ancak şimdi, uzun süredir üzerinde çalıştığı, yıldızı olduğu kadar yönetmenliğini, ortak yazarlığını ve yapımcılığını da üstlendiği, tam anlamıyla bir Batı destanı olan “Horizon: An American Saga” ile karşımıza çıkıyor. Bu proje, aslında iki uzun metrajlı filmden oluşuyor ve eğer Costner vizyonunu tam olarak hayata geçirebilirse, bu sayı dört filme çıkacak. Filmler bu yaz sinemalarda izleyici ile buluşacak. Costner, bu projeye sadece kalbiyle değil, ciddi miktarda kendi parasını da yatırarak büyük bir riske giriyor.

Costner’ın bu cesur adımı, “Horizon”un büyüklüğünü ve epik kapsamını gözler önüne seriyor. Malzemenin gücüne olan inancı açıkça görülüyor ve “Yellowstone”un başarısına ve çeşitli yan ürünlerine rağmen, Batı’nın gerçek mecrası büyük ekrandır. Burada, olağanüstü manzaralar ve epik öyküler sınırsız bir şekilde sergilenebilir. Costner, “Open Range”den bu yana ilk kez yönetmen koltuğunda oturuyor ve Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Owen Crow Show, Tatanka Means, Danny Huston, Michael Rooker, Will Patton, Luke Wilson, Isabelle Fuhrmann, Jamie Campbell Bower ve Angus Macfadyen gibi birçok ünlü ismi bir araya getiren muazzam bir kadroyla geliyor.

Kevin Costner’ın başrolünde olduğu Batı temalı büyük ekran destanı: Ufuk Çizgisi

“Horizon”, İç Savaş döneminden Amerikan Batısı’nın genişlemesi ve yerleşimini kapsayan çok yönlü bir kronik olarak tanımlanıyor. Bir filmle anlatılamayacak kadar büyük bir Amerika hikayesi bu. Warner Bros. Pictures’ın ikonik Batı filmlerinin büyük geleneğinde, “Horizon: An American Saga”, Eski Batı’nın çekiciliğini, nasıl kazanıldığını ve kaybedildiğini kan, ter ve gözyaşları aracılığıyla gözler önüne seriyor. 1861’den 1865’e kadar süren Dört Yıl İç Savaşı boyunca, Costner’ın iddialı sinema macerası, bir ülkenin kendi içindeki savaşını, aileler, arkadaşlar ve düşmanlar üzerinden, Amerika Birleşik Devletleri’nin gerçekte ne anlama geldiğini keşfetmeye çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x