Bilim İnsanları Duyurdu: İnsanlık Uzayda Yaşam Bulmaya Artık Çok Yakın!

Araştırmacılar, önümüzdeki birkaç yıl içinde Dünya dışında yaşam bulunabileceği konusunda iyimser. Bilim insanlarına göre artık yeterli teknolojiyle sahibiz. 

İşte detaylar ⬇️

Dünyada son dönemde öne çıkan tartışmalardan biri de uzaylıların varlığı.

NASA tarafından, halk arasında UFO olarak bilinen, tanımlanamayan uçan cisimleri incelemek üzere oluşturulan kurul, UFO’ların uzaydan geldiğine dair hiçbir delilin bulunmadığını belirtse de işler biraz farklı olabilir.

NASA Başkanı Bill Nelson, ‘Evrende başka bir yaşam formu olduğuna inanıyor musunun?‘ sorusuna ‘Evet‘ yanıtını vermişti.

James Webb Uzay Teleskobu (JWST) yakın zamanda Güneş sistemimiz dışındaki bir gezegende yaşama dair umut verici ipuçları tespit etmişti.

Diken’in BBC’den aktardığı habere göre, teleskoplar artık uzak yıldızların yörüngesindeki gezegenlerin atmosferlerini analiz edebiliyor.

Böylece Dünya’da yalnızca canlı organizmalar tarafından üretildiği bilinen kimyasalları da arayabiliyor.

İskoçya Kraliyet Gözlemevi’nin başındaki Prof. Dr. Catherine Heymans konuyla ilgili şöyle konuştu⬇️

“Sonsuz yıldız ve gezegenle dolu, sonsuz bir evrende yaşıyoruz. Ve birçoğumuz, buradaki tek akıllı yaşamın biz olamayacağına ikna olmuş durumdayız. Artık evrende yalnız olup olmadığımız sorusuna cevap verebilecek teknolojiye ve yeteneğe sahibiz.”

Dünya’da basit deniz organizmalarının ürettiği bir gaza ait ilk ipucu 120 ışıkyılı uzaklıktaki K2-18b adlı gezegenin atmosferinde tespit edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x